Bike Fitting

Bike Fitting to bardzo ważny proces dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i wygodę podczas jazdy rowerem. Niezależnie od tego, czy jeździsz zawodowo, amatorsko, czy tylko od czasu do czasu, Bike Fitting pomoże Ci czerpać jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Proces dopasowania roweru może rozpocząć się od doboru odpowiedniego rozmiaru ramy, uwzględniając wzrost, przeznaczenie roweru i styl jazdy. Następnie, ważne jest indywidualne dobranie obuwia i ustawienie pedałów, a w razie potrzeby również indywidualnych wkładek. Kolejnym krokiem jest znalezienie właściwego ustawienia siodełka i kierownicy.

Bike Fitting ma wiele korzyści, takich jak:

1. Jazda bez bólu i dyskomfortu: Poprawne dopasowanie roweru eliminuje bóle i napięcia, które mogą występować podczas jazdy. Odpowiednie ustawienie siodełka, kierownicy i pedałów minimalizuje obciążenie ciała i zapewnia wygodę.

2. Ochrona przed kontuzjami: Poprawne ustawienie roweru pomaga uniknąć kontuzji, takich jak bóle pleców, kolan, nadgarstków czy szyi. Dzięki Bike Fittingowi można zminimalizować ryzyko urazów i zapewnić optymalne wsparcie dla ciała.

3. Wygoda: Poprawne dopasowanie roweru zapewnia wygodę podczas jazdy, co pozwala na dłuższe i bardziej komfortowe treningi czy wycieczki.

4. Lepsze osiągi: Poprawne ustawienie roweru pozwala na optymalne wykorzystanie siły i energii podczas pedałowania, co przekłada się na lepsze osiągi i wyniki sportowe.

5. Aerodynamika: Bike Fitting może również pomóc w poprawie aerodynamiki, co jest istotne szczególnie dla rowerów szosowych, triatlonowych czy czasowych.

6. Ergonomia ruchu: Poprawne ustawienie roweru pozwala na płynne i naturalne ruchy podczas jazdy, minimalizując napięcia i zmęczenie mięśni.

Czas potrzebny na wykonanie Bike Fittingu zależy od indywidualnych potrzeb i może wynosić od 3 do 6 godzin. Koszt usługi jest uzależniony od czasu trwania i jest ustalany indywidualnie. Ważne jest, aby znaleźć doświadczonego specjalistę, który przeprowadzi profesjonalne dostosowanie roweru do Twoich potrzeb.

Jeśli jesteś zainteresowany usługą Bike Fitting, możesz skontaktować się z Marcinem Leśko pod numerem telefonu: 693 344 444.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz