• 95 7390619, 667101944
  • info@scott-gorzow.pl

BIKE FITTING Q1

     Czy zastanawiali się Państwo jaki rozmiar ramy roweru jest odpowiedni do Państwa sylwetki? Jaka jest optymalna pozycja podczas jazdy rowerem? Co zrobić gdy podczas jazdy rowerem jest odczuwany dyskomfort? Poniższy artykuł jest odpowiedzią i w pewnym sensie „lekarstwem” na problem jakim jest niewygodny, źle spasowany rower.

Obecnie daleko posunięta technika umożliwiła stworzenie technologii, która wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego kolarstwa coraz to bardziej ekstremalnego ale również kolarstwa, które pomimo swoich ekstremów posiada we wszystkich dyscyplinach punkt wspólny w postaci synchronizacji, całkowitego zespolenia kolarza z maszyną, tak aby człowiek i rower stał się jednością w pełni zintegrowaną i harmonijnie działającą. Drodzy Państwo oto my-SALON ROWEROWY SCOTT przy ulicy Kombatantów 34 w Gorzowie Wlkp. jako pierwszy salon rowerowy w Polsce przedstawiamy Państwu technologię jutra, technologię, która do tej pory była dostępna jedynie na największych szczeblach kolarstwa zawodowego, oddajemy do Państwa dyspozycji najnowocześniejszy i niezwykle zaawansowany model BIKE FITTING Q1 prosto od SCOTT’a.

ALE JAK TO DZIAŁA?

Zasada działania SCOTT BIKE FITTING w dużym uproszczeniu wiąże się z zeskanowaniem sylwetki kolarza oraz utworzeniu wzorca w oparciu o wymiary kończyn dolnych, górnych oraz torsu. Tak stworzony wzorzec pozwala między innymi na optymalne dobranie wielkości ramy, wysokości siodła, długości i kąta nachylenia mostka kierownicy, oraz przesunięcie siodła względem osi suportu. Na stworzony i zapisany w bazie indywidualny wzorzec sylwetki można z biegiem czasu nanieść „poprawki”, przez co mają Państwo możliwość płynnego dostosowania parametrów do zmieniającego się stylu jazdy czy też typu roweru. Cały proces skanowania oraz wyznaczenia wzorca sylwetki zamyka się w kilkunastu minutach.

ALE PO CO TO WSZYSTKO?

W zasadzie odpowiedź jest banalnie prosta, mianowicie SCOTT BIKE FITTING jest po to aby rowerem jeździło się lepiej. A ujmując temat bardziej rzeczowo, technologia „fittingu” pozwala nam profesjonalnie i optymalnie dobrać odpowiednią wielkość ramy roweru do stylu jazdy oraz potrzeb i celów jakie wyznacza przed sobą każdy kolarz. Niekiedy nie wystarczy tylko „wejść na rower” i powiedzieć „ta rama jest dobra”, coraz częściej proces doboru ramy jak i samego spasowania roweru do kolarza jest procesem złożonym na który nakłada się wiele czynników takich jak choćby styl jazdy. Inaczej na rowerze będzie się zachowywał kolarz, który jeździ siłowo a inaczej ten który bazuje na kadencji. Nasi pracownicy dzięki elitarnemu wyszkoleniu z zakresu BIKE FITTING’u oraz doświadczeniu i niebywałej praktycznej wiedzy kolarskiej jak również znajomości technicznej podzespołów i akcesoriów służących do „spasowania” roweru dysponują „szerokim wachlarzem” możliwości i opcji dostosowanych do Państwa potrzeb i wymagań.

Technologia SCOTT BIKE FITTING jest dostępna i możliwa dla wszystkich z Państwa, którzy chcą idealnie dobrać wielkość ramy swojego nowego „wymarzonego SCOTT’a”, jak również dla wszystkich, którzy chcą dokonać profesjonalnego spasowania już zakupionego roweru SCOTT w celu poprawy ergonomii, oraz ustawienia geometrii ramy według indywidualnego wzorca własnej sylwetki. Zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzenia naszego Salonu Rowerowego Scott przy ulicy Kombatantów 34 w Gorzowie Wlkp. oraz do zrobienia „milowego kroku” w „bardziej profesjonalny świat kolarstwa”.