Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 7 999,00 zł - 16 199,00 zł

Rozmiar ramy UNIBIKE

Rozmiar ramy UNIBIKE

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy

e-Cross

Prawdziwie uniwersalne modele jednośladów zaspokoją potrzeby większości użytkowników: zarówno tych, którzy preferują jazdę w terenie zabudowanym, po utwardzonej powierzchni, jak i tych, którzy od czasu do czasu pokonują trasy terenowe. Rowery elektryczne crossowe stanowią połączenie najważniejszych cech typowych wariantów trekkingowych oraz górskich - a dzięki możliwości korzystania ze wspomaganego napędu, jazda nimi staje się jeszcze przyjemniejsza.

Wysoki komfort jazdy oraz jeszcze lepsze wyniki

Turystyka rowerowa nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem. Ten rodzaj pojazdów jest stale popularny, a zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych sprawia, że zyskują one nowy wymiar funkcjonalności. Rowery crossowe e-bike doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które uwielbiają spędzać czas na zewnątrz, a jako podstawowy środek komunikacji wybierają bicykle. Jednoślady wspomagane elektrycznie nie tylko umożliwiają łatwe i sprawne przemieszczanie się po mieście - np. w trakcie dojazdów do pracy czy na zakupy, ale też fantastycznie sprawdzą się wśród seniorów, osób po przebytych kontuzjach czy przewlekle chorujących.

Aktywne filtry

Dynamiczny, elektryczny napęd pozwala na łatwiejsze pokonywanie nierówności terenu oraz wzniesień, dzięki czemu redukuje uczucie zmęczenia podczas długotrwałej jazdy. Wspomaganie w modelach e-bike pozwala też na osiąganie większych prędkości, przez co przemieszczanie się w terenie otwartym czy też zabudowanym odbywa się bardzo sprawnie.

SCOTT e-bike: uniwersalne rowery elektryczne cross, które doceniane są przez miłośników jazdy terenowej

Typowe cechy konstrukcyjne rowerów cross e-bike to przede wszystkim duże koła z oponami o dość grubym bieżniku, które pozwalają na pokonywanie tras zarówno po ulicach czy dedykowanych jednośladom ścieżkach, jak i na drogach szutrowych, gruntowych. To typowe bicykle turystyczne o uniwersalnym charakterze, tworzone z myślą o osobach, doceniających łatwość poruszania się w każdych warunkach.

Rowery elektryczne crossowe e-bike mogą odciążać użytkownika przy utrudnionych wjazdach, ale nie są pojazdami samodzielnie działającymi. Funkcją napędu jest przede wszystkim wspomaganie – uruchamia się ono bowiem dopiero wówczas, gdy zastosujemy nacisk na pedały. Choć w środowisku cyklistów modele elektryczne nie cieszą się z reguły dobrą sławą, ponieważ uznawane są one jako “pójście na łatwiznę”, to nadal do korzystania z nich konieczne jest aktywne angażowanie siły i różnych partii ciała.

Rowery cross e-bike: rekreacja i aktywność fizyczna

Choć może nam się wydawać, że elektryczne wspomaganie, które stanowi czołową zaletę e-bike'ów, może powodować obniżenie zdrowotnych efektów, wynikających z jazdy na rowerze, to prawda jest inna. Tego typu pojazdy umożliwiają nie tylko standardowym użytkownikom, ale też osobom o ograniczonej możliwości pokonywanie nawet długich, rekreacyjnych tras bez zbytniego obciążania organizmu. Każdy rodzaj aktywności działa korzystnie na nasze ciała: a korzystanie z modeli cross e-bike również wymaga angażowania siły mięśni, zwłaszcza jeśli poruszamy się po otwartym, niezabudowanym terenie.

Łatwiejsze pokonywanie długich tras

Elektryczne modele crossowe świetnie sprawdzą się wśród osób, które doceniają korzyści płynące z turystyki rowerowej. Umożliwiają pokonywanie nawet kilkudziesięciokilometrowych tras bez uczucia nadmiernego znużenia czy bolesności mięśni i stawów. Najnowocześniejsze warianty e-bike'ów crossowych, które są dostępne w ofercie naszego sklepu z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, wyposażone są także w niezawodny, wysoce funkcjonalny osprzęt, który ułatwia jazdę, decyduje o stabilności i doskonałej przyczepności do podłoża, a także pomaga w osiąganiu lepszych wyników na szlakach.

Szczególną cechą, która wyróżnia elektryczne rowery crossowe, jest też komfort użytkowania: modele SCOTT e-bike wyposażone są w wygodne siodła, które ułatwiają zachowanie prawidłowej pozycji. Znaczenie ma również innowacyjny kształt ram, zarówno w wariantach damskich, jak i męskich, który pozwala na łatwe wsiadanie i zsiadanie, a nawet instalację dodatkowych akcesoriów: toreb, uchwytów, nawigacji, elektroniki pomiarowej.